• Odblaskowa Szkoła - Bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu!

• Każdego roku wzrasta liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność jest ograniczona. Dlatego nasza szkoła bierze udział w programie „Odblaskowa Szkoła”, który promuje bezpieczeństwo na drogach dzięki noszeniu odblasków!

Dziś zorganizowaliśmy Marsz Bezpieczeństwa! Uczniowie z klas 3-6, ubrani w kamizelki odblaskowe i w asyście policji, przemaszerowali ulicami w okolicy szkoły, skandując hasła i śpiewając piosenki – wszystko po to, aby przypomnieć, jak ważne są odblaski dla bezpieczeństwa na drodze.

Akcję wsparli: Wiceprezydent Sosnowca, Pan Michał Wcisło Pani Beata Jankowska Twoja Radna Miasta Sosnowca

Dzięki takim inicjatywom tworzymy kulturę bezpieczeństwa i uczymy dzieci nawyków, które mogą uratować życie! Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

#OdblaskowaSzkoła #BezpieczeństwoNaDrodze #Sosnowiecłaczy

• Wizyta w Urzędzie Miasta

• W piątek, 11 października 2024 r., uczniowie klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami odwiedzili Urząd Miasta. Młodzież miała okazję zapoznać się z funkcjonowaniem poszczególnych wydziałów oraz porozmawiać z zastępcą prezydenta, panem Michałem Zastrzeżyńskim. W sali sesyjnej wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Centrum Informacji Miejskiej na temat historii, zabytków i miejsc kultury w Sosnowcu. Uczniowie dowiedzieli się również, jak oddać głos w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim.

Wizyta była również okazją do wręczenia urzędnikom i panu prezydentowi odblasków w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”. Uczniowie otrzymali upominki, w tym „Paszport Miasta Sosnowca”.

W ramach akcji młodzież rozdawała odblaski także seniorom, którzy tego dnia odwiedzali urząd. Piątek był wyjątkowo udanym dniem, co doskonale widać na załączonych zdjęciach

• Uroczysta Akademia z okazji Święta Edukacji

• Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Akademia rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy 6a, którzy w humorystyczny sposób zaprezentowali scenki z życia szkolnego. Ich występ wzbudził uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych.

Potem zabrała głos Pani Dyrektor Agnieszka Kotwa-Noszczyk, która wręczyła nagrody dla wyróżniających się pracą dydaktyczną i wychowawczą nauczycieli oraz pracowników szkoły.

• Święto Edukacji Narodowej

• Z okazji Święta Edukacji Narodowej, wszystkim Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 20, składamy serdeczne podziękowania za poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej.

Mamy nadzieję, że pomimo wielkiej odpowiedzialności i napotykanych problemów, praca ta przynosi Państwu wiele satysfakcji, osobistego spełnienia i chwil pełnych radości.

To dzięki niej młodzi ludzie poszerzają swoje horyzonty, rozwijają pasje i zainteresowania, poznają świat, a po latach z sentymentem wspominają szkolne czasy.

Dziękujemy za ten trud- Społeczność Szkolna SP 20

• Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

• W naszej szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w których uczestniczyły klasy 5 i 7. Zajęcia były prowadzone przez certyfikowanych instruktorów, którzy w przystępny i praktyczny sposób pokazali, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. To doskonała okazja, by dzieci nauczyły się podstawowych zasad ratowania zdrowia i życia.

Pamiętajmy o znaczeniu takich umiejętności!