• Śląski Festiwal Nauki ...

     • W dniu 11 grudnia uczniowie klas 7, 8 pod opieką pań Doroty Hysy, Sylwi Gurdek i Ewy Woźniak udali się na Śląski Festiwal Nauki ...

      Liczne doświadczeni, stanowiska naukowe, żywe eksponaty, innowacje elektroniczne, świetny wykład o skutkach nadużywania i niewłaściwego utylizowania leków, pokaz laserów - zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

      Rozbudzeni i nienasyceni ogromem wiedzy wróciliśmy uśmiechnięci i już czekamy przyszłorocznego Festiwalu.

     • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     • Kiermasz Świąteczny 

      Od czwartku 14 grudnia w w naszej szkole odbywa się kiermasz świąteczny. Będzie trwał do 21 grudnia. Na dolnym holu można kupić ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc dzieciom z naszej szkoły, których rodzice obecnie znajdują w trudnej sytuacji finansowej.

      Serdecznie zapraszamy.

     • Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

     • Sto lat temu urodziła się  wybitna poetka, laureatka Nagrody Nobla, Wisława Szymborska.

      Zapraszamy  wszystkich chętnych Rodziców na montaż słowno-muzyczny poświęcony  poetce. Uczcimy tę rocznicę przypominając jej utwory.

      Literackie spotkanie odbędzie się dnia 14 grudnia 2023r. o godz.17.00 na sali gimnastycznej.

     • Wigilijna noc Piotrusia

     • 7 grudnia uczniowie klas młodszych uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym ,,Wigilijna noc Piotrusia"" wystawianego w Sali Widowiskowo-Koncertowej ,,Muza" w Sosnowcu

     • "Świetlicowe KoralikoLOVE"

     • Zapraszamy do głosowania na nasz szkolny projekt

      "Świetlicowe KoralikoLOVE"

      zgłoszony w ramach akcji Projektanci Edukacji! Mamy szanse na dotację na zakup potrzebnych w projekcie materiałów - wszystko do wykorzystania przez uczniów naszej szkoły!

      Jedyne czego potrzebujemy, to zaangażowania w głosowanie. Po zagłosowaniu, ważne by otworzyć skrzynkę mailową i potwierdzić swój głos. Wystarczy podać mail, nie trzeba nr telefonu.

      TU GŁOSUJEMY NA NASZĄ SZKOŁĘ

      https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=25917...

      Dziękujemy serdecznie,

      koordynatorzy akcji,

      Eliza Piwowar

      Aneta Boksa.

     • Zbieramy zużyte baterie

     • Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu „Sosnowiecki Lider Ekologii”, którego celem jest zbiórka baterii. Konkurs skierowany jest do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Sosnowiec. Baterie zbieramy do 31.05.2024r. Placówki oświatowe, które uzyskają najwięcej punktów w ogólnej klasyfikacji , otrzymają nagrody finansowe.  Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie!

     • Gramy na BUM BUM RURKACH

     • Czym jest ten instrument ? „Bum Bum Rurki” to zestaw kolorowych lekkich rurek, które po uderzeniu o siebie lub o inną rzecz np. podłogę, rękę, nogę, stół wydają różne dźwięki.

      Zajęcia muzyczne na etapie edukacji wczesnoszkolnej odgrywają istotną rolę w procesie rozwojowym i edukacyjnym dziecka. Wyzwalają wielokierunkową aktywność dzieci, wyrównują szanse i ograniczenia. Systematyczne zabawy z Bum bum rurkami sprzyjają nabywaniu doświadczeń społecznych, emocjonalnych, poznawczych oraz co jest bardzo istotne rozwijają koncentrację uwagi. Pozwalają na swobodne eksperymentowanie z rytmem oraz dźwiękiem

      Jak widać dzieci w różnym wieku świetnie się bawią.

     • Spotkanie autorskie

     • Dnia 21 listopada br. uczniowie klas 3, 4 a i 5 a uczestniczyli w spotkaniu z poetką, autorką wierszy dla dzieci z naszego miasta, Panią Dorotą Strzemińską-Więckowiak. Członkowie koła bibliotecznego przygotowali inscenizację na podstawie wierszy poetki, które zostały oparte o znane już literackie powiedzenia typu „zrobić z igły widły”, „w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz” itp.  Przygotowane przez uczniów inscenizacje tekstów uzupełniało czytanie wiersza pt. „Słowiańska Polska”.

      Podsumowaniem spotkania literackiego był mini konkurs na podstawie wierszy poetki. Jego uczestnicy otrzymali nagrody książkowe- utwory poetki opatrzone dedykacją. Gość przedstawił uczniom swoją drogę twórczą, a słuchacze zadawali dociekliwe pytania.

      Spotkanie na żywo z autorką książek wywarło na uczestnikach wielkie wrażenie.

     • „Nic dwa razy się nie zdarza”

     • Taki tytuł nosiły występy przygotowane przez członków koła bibliotecznego poświęcone stuleciu Wisławy Szymborskiej. W montażu znajdowały się wiersze dotyczące różnych postaw życiowych, a także utwory pełne poczucia humoru, typu lepiejki, moskaliki.

      Odbiorcami byli uczniowie klas: VI b, VII b, VIII a.

      Widzowie mieli okazję przekonać się, że polska noblistka nie tylko uczy, wzrusza, ale także bawi swoich czytelników.