• 👮‍♂️PAN STOP👮

• PAN STOP - to praca plastyczno-techniczna utrwalająca znajomość znaków drogowych, uczniowie klasy 4 świetnie sobie z nią poradzili

• Śpiewania Pieśni Patriotycznych

• W związku ze 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości klasy 7a i 7b zaprosiły uczniów SP nr 20 do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych pod okiem absolwenta naszej szkoły, wspaniałego muzyka Grzegorz Seweryn.

Dziękujemy za aktywne muzykowanie!

• 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

• W piątek 10 listopada 2023r.,a więc w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodlegości o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy.

Wspólne śpiewanie hymnu.

• Apel klasy 4a

• Klasa 4a w formie apelu przypomniała klasom najmłodszym,śpiewając piosenki, przytaczając hasła i wierszyki jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych. Tak naprawdę w dużej mierze zależy od naszej dobrej widoczności.

Szczególnie w okresie jesiennym, przy często zmieniającej się pogodzie i warunkach na drodze, szybko zapadającym zmroku.

Na zakończenie wszyscy otrzymali odblaski, które przekazala Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców wspierającą nasze działana.

Przypominamy, że trwa konkurs "Odblaskowa szkoła", w którym nasza szkoła bierze udział.

Ideą konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

• Uroczyste Pasowanie na Ucznia

• 27 października 2023 r. w naszej szkole miała miejsce  ważna dla życia szkoły- uroczystość  pasowania uczniów klasy pierwszej.

Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę. Zadeklarowali chęć do nauki .Dyrektor szkoły mgr Agnieszka Kotwa-Noszczyk stwierdziła, że pierwszoklasiści wykazali się wieloma umiejętnościami, zdali egzamin podczas występów i mogą być przyjęci do grona społeczności szkolnej.Oficjalna część rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania  hymnu państwowego. Po uroczystym ślubowaniu, odbyło się ,,Pasowanie na Ucznia” dokonane przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali  pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci całej naszej szkolnej społeczności.

• „NOŚ ODBLASKI, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM ”

• Dzisiejszy słoneczny, jesienny dzień sprzyjał naszej szkolnej inicjatywie, a był nim happening promujący bezpieczeństwo na drodze i noszenie odblasków.

Przyświecało nam hasło  „NOŚ ODBLASKI, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM ”

Uczniowie naszej szkoły wykonali transparenty i plakaty, by spacerując uliczkami w pobliżu szkoły pokazać wszystkim wokół - od malucha do seniora, jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo.

Marsz poprzedzał apel na placu szkolnym, kilka ważnych słów przekazali nam również funkcjonariusze policji, którzy cały czas asekurowali i wspierali nasze działania.

Uczestnicy marszu byli wyposażeni w kamizelki i elementy odblaskowe.

W marszu uczestniczyła, popierająca nasze działana Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców

Mieszkańcy , piesi, przejeżdżające samochody - wszyscy zwracali na nas uwagę.

#OdblaskowaSzkoła #BezpieczeństwoNaDrodze #Sosnowieclaczy

• Akcja ,,Kolorowe kredki"

• Akcja KOLOROWE KREDKI przeradza się w działalność FUNDCJI DOM KREDEK

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji i pomocy Fundacji Dom Kredek - Kolorowe Kredki

Szczegóły akcji podane są na plakacie.

Można przynosić również nowe kredki, piórniki lub inne artykuły biurowe.

Niepotrzebne guziki, suwaki niezbędne do uszycia piórników również są mile widziane. Fundacja chętnie przyjmuje używane i nowe ostre temperówki, które ułatwiają pracę wolontariuszom.

Zachęcamy do przynoszenia niepotrzebnych kredek. Nie zbieramy kredek świecowych.

Podaruj wolontariuszom stare kredki, aby zyskały nowe życie ! Pomóżmy

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.

Koordynator akcji Ewelina Rajca

• Nasz odnowiony kącik wypoczynkowy

• Wow, ale nasz kącik relaksacyjny się zmienił. Uczniowie klas młodszych zyskali odświeżony kącik wypoczynkowy. Wcześniejszy był super, ale ten jest ekstra – robi wrażenie.

W czasie przerw, będzie można odpocząć, porozmawiać, poczytać książkę i poukładać klocki oraz kolorowe tangramy na tablicy magnetycznej.

​​​Wprawdzie jeszcze trwają prace uzupełniające walory naszego kącika, ale My już z niego korzystamy.

Ten piękny wygląd zawdzięczamy Dyrekcji Szkoły jak i wspaniałej Radzie Rodziców.

Dziękujemy !!!

• ,,,Zdrowo i sportowo"-ogólnopolski program edukacyjny

• Kolejna lekcja klasy IIa dotyczyła znajomości wartości odżywczych różnych produktów spożywczych ,,Piramida zdrowia” jak i odpowiedniego komponowania posiłków ,,Jadłospis”.

Podejmowaliśmy próbę analizowania piramidy zdrowia, jak i pisania jadłospisu na cały dzień trzymając się hasła przewodniego ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Zdrowo i Sportowo”, w którym klasa 2a uczestniczy już drugi rok. W czasie zajęć było dużo pracy i śmiechu.