• WYCIECZKA SZKOLNA KLAS 5a,5b,6a,7c DO WISŁY

     • Uczniowie klas 5a, 5b, 6a, 7c dnia 8 czerwca 2022r. pojechali na szkolną wycieczkę do Wisły. Zobaczyli skocznię narciarską im. A. Małysza, a następnie spacerowali malowniczymi szlakami w Rezerwacie Przyrody ,,Wisła". Zwiedzili Muzeum Narciarstwa, gdzie mieli okazję podziwiać narty znanych polskich skoczków. Zachwyt uczniów wzbudziły miniaturowe zamki nadwiślańskie znajdujące się przy malowniczym deptaku nad Wisłą. Po spacerze bulwarem nadwiślańskim uczniowie udali się do Muzeum Beskidzkiego. Zasiedli w szkolnych ławkach z I poł. XXw., a następnie oglądali lokalne produkty i ozdoby w izbie regionalnej. Uczestniczyli w warsztatach w prawdziwej dziewiętnastowiecznej kuźni. Wspólne zdjęcia obok tamy nad Wisłą czy w amfiteatrze na pewno będą miłym wspomnieniem z wyprawy. Wycieczkę zakończył spacer oraz zakup pamiątek przy wiślańskim deptaku.

     • WYCIECZKA SZKOLNA KLAS 3 ,,Z WIZYTĄ U PANA KLEKSA ''

     • „Witajcie w naszej bajce...”  to słowa piosenki w powieści o słynnym nauczycielu-czarodzieju – Panu Kleksie.

      Miejsce do którego dotarliśmy, wskazało nam drogę do nauki i zabawy poprzez różne formy np.; odkrywania świata i jego ciekawostek. Przechodząc przez kolejne sfery tematyczne byliśmy mobilizowani przez pomocników Pana Kleksa do przeżywania różnych przygód.

      Natomiast na sam koniec naszej przygody uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych- oj działo się… W nagrodę, że byliśmy grzeczni, otrzymaliśmy kolorowe piegi. Zapewne jeszcze tu wrócimy.

     • PODZIĘKOWANIA

     • KONKURS ,,Sosnowiecki Lider Ekologii - edycja 7 SZKOŁY” ROZSTRZYGNIĘTY!!!

      Dziękuję wszystkim UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM SZKOŁY za zbiórkę baterii . Nie udało nam się wygrać, zajęliśmy V miejsce, ale nasza postawa ekologiczna świadczy o tym, że naszą misją jest troska o środowisko.  W przyszłym roku nadal będziemy uczestniczyć w konkursie. Pamiętajcie, aby w okresie wakacyjnym zbierać baterie w swoich domach, a po wakacjach przynieść do szkoły.

      BATERIE_SZKOLY.pdf

      Dziękuję,

      koordynator zbiórki

      mgr Aneta Boksa

     • Ogólnopolska Akcja ,, Zdrowo i Sportowo’’.

     • Klasa 3a kolejny raz brała udział w Ogólnopolskiej Akcji ,, Zdrowo i Sportowo’’.

      Jest to projekt edukacji i aktywizacji ruchowej dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych klas 0-3, który poprzez sport i zabawę, daje wiele cennych wskazówek dla nauczycieli i rodziców dotyczących tego, co najcenniejsze - zdrowie i radość.

       Celem Akcji Zdrowo i Sportowo jest ;

      - aktywne dzieci to zdrowsi dorośli

      - aktywność fizyczna zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu.

      - zdrowe nawyki trwają przez całe życie.

      - aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci

        i koncentracji.

      - zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

      W ciągu całego roku szkolnego, nawet w czasie zdalnego nauczania otrzymywaliśmy materiały edukacyjne, które dotyczyły różnych aktywności: sportowych, zdrowia, higieny, diety, itp.; Realizowaliśmy także różne projekty do których niejednokrotnie angażowaliśmy rodziców. Zabawa była przednia. Za zaangażowanie w akcję wszystkim rodzicom i uczniom bardzo dziękuję. W nagrodę za realizację zadań i udział, otrzymaliśmy Certyfikat.

      Szkolny koordynator akcji 

      mgr Anna Zawadzka

       

     • Wycieczka klas pierwszych

     • 7 czerwca 2022r roku uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Żarek. Dzieci w Krainie Hokus Pokus mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków .Następnie własnoręcznie formowały  lizaka. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów”. Każde dziecko ubrane w czepek i fartuszek formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami, a po chwili oczekiwania ze smakiem ją zjadło. Ostatnim punktem wycieczki  były warsztaty w EtnoJurze, na których dzieci z elementów drewnianych wykonywały drewniane zabawki. Dzieci wróciły do Sosnowca pełne wrażeń i pozytywnych emocji. Było super!!!

     • Miłość niejedno ma imię.

     • Dnia 3 czerwca bieżącego roku uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w apelu bibliotecznym, którego tematyką były wiersze miłosne wybrane z literatury polskiej od XVI wieku do współczesności. Sięgnięto do liryków następujących autorów:

      Jana Kochanowskiego, Adama Asnyka, Michała Bałuckiego, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego i Jacka Cygana.

      Głównymi wykonawcami byli członkowie koła bibliotecznego, czyli Lena Kunicka, Emila Zastawna, Lena Zębala i Dominik Korkosz.

      Występ urozmaiciły piosenki „Od nocy do nocy” i „Tak bardzo się starałem” wykonane przez Emilię Zastawną. Wykonawcy przedstawili wybrane utwory w sposób pełen artyzmu.

      Gratulujemy!

     • "Gramy zmysłami"

     • I edycja Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami" dobiegła końca.

      Przez cały rok szkolny  wspólnie poznawaliśmy nasze zmysły w ramach zajęć opartych na innowacji pedagogicznej "Słoneczny autobus".

      Program skierowany był do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, głównie dzieci świetlicowych. W naszej szkole dzielnie i wytrwale realizowało go 37 uczniów. Cały projekt zakończył się sukcesem. W dniu dzisiejszym możemy pochwalić się pozyskanym w ramach akcji Certyfikatem. 

      Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w zajęciach "Słoneczny autobus" w roku szkolnym 2021/2022

      Szkolny koordynator akcji
      mgr Ewelina Rajca 

     • Zawody z Okazji Dnia Dziecka na 105 lecie AKS NiWKA SOSNOWIEC

     • PRZYSZŁOŚĆ NASZEJ 20 TKI. TURNIEJ Z OKZAZJI DNIA DZIECKA NA 105 LECIE AKS NIWKA.

      W dniu 3 czerwca braliśmy udział w turnieju z okazji DNIA DZIECKA. Brały udział szkoły z Sosnowca i z Mysłowic. Było 9 drużyn zgłoszonych my trafiliśmy do grupy gdzie było 5 drużyn. Po rozpoczęciu przez prezesa klubu nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju o godzinie 9.15. Graliśmy systemem pucharowym .Pierwszy mecz na otwarcie turnieju zagraliśmy ze szkołą nr 29 bardzo mądrze rozciągając grę i zdobywając 8 goli. Musieliśmy grać umiejętnie rozłożyć siły na następne mecze 22 minut biegania to nie lada wyczyn . Więc zwycięstwo nie było łatwe gra w obronie była perfekcyjna. Drugi mecz wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudny, ponieważ obserwowaliśmy przeciwnika- szkołę z Mysłowic w swoim spotkaniu wygrała 14;0 ze szkołą z Sosnowca. Był to przedwczesny nasz finał dlatego nastąpiło maksymalne skupienie i roszady w składzie co przyniosło osiągnięty wynik. Weszliśmy w mecz spokojnie bez nerwowych ruchów. Wygraliśmy 4;3 .Z gwizdkiem nastąpiła euforia radości. Następne mecze były dopełnieniem naszej wspaniałej gry młodych adeptów. Zwycięstwo ze szkołą nr 15 wynikiem 8;0 mówi samo za siebie . I ostatni mecz ze szkołą nr 21 najsilniejszą z Sosnowca zakończył się wynikiem 5;0. Wynik jaki osiągnęliśmy strzelając 25 bramek a tracąc tylko 3 świadczy o idealnej grze całego zespołu. Mądrości  w grze obronnej ,rozciągnięcie w grze pozycyjnej i efektownych strzałów nie do obrony. Radość ogromna aż ręce same składały się do oklasków. Nasi uczniowie po każdym meczu zdobywali najlepszego zawodnika wiele zostało zaproszonych przez trenerów do czynnego uprawiania sportu co napawa optymizmem. W trakcie meczu korzystaliśmy z różnych atrakcji specjalnie dla dzieci przygotowanych konkursów karnych Artem Khlebko zajął 3 miejsce w rzutach karnych Oskar Sarnowski zajął 4 miejsce. Były testy szybkościowe mogliśmy do woli korzystać z dmuchanego  zamku. Każdy zawodnik dostał owoce, napoje słodycze, wody. W nagrodę otrzymaliśmy piękny puchar dla szkoły, każdy otrzymał pamiątkowe medale, vouchery, smycze limitowane. Uczniowie biorący udział w turnieju Natalia Białas 3b, Łukasz PIjewski 3b, Maks i Artem Khlebko 4 a, 5a, Oskar Sarnowski 4a, Bartek Postulka 6a, Zosia Bałdys 6b Natalia Łukanus 4b, Laura Przybyś 5a,Zosia Okularczyk 5a. Dziewczęta wspierające Ania Granek i Wiktoria Szulc 8a. Dostaliśmy już zaproszenie na wrzesień więc na pewno będziemy bronić cennego trofeum. Była wspaniała atmosfera integracji klas i szkół ,pogoda oraz cenne nagrody. Był to niezapomniany turniej dla naszych miłośników piłki nożnej.

      Grupę przygotowała mgr Jolanta Cubała.  Jestem z Was dumna Kochani.