• Klasyfikacja generalna szkół podstawowych

     • Ogromny sukces naszych dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży 3 miejsce oraz Igrzysk Dzieci 5 miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych w Sosnowcu na najbardziej usportowioną szkołę w roku szkolnym 2022/2023.  Puchary zostały wręczone oficjalnie na zebraniu nauczycieli wychowania fizycznego. Odebrała je nauczycielka wychowania fizycznego mgr Jolanta Cubała.Praca i wytrwałość oraz szereg zawodów w bieżącym roku została nagrodzona ogólną punktacją. Puchary zostały wręczone przez dziewczęta na ręce pani Dyrektor mgr Agnieszce Kotwie - Noszczyk,która serdecznie pogratulowała uczennicom biorącym udział w zawodach sportowych. Nie można też zapomnieć o chłopcach,którzy dzielnie walczyli i zapisali się w generalnej klasyfikacji szkół podstawowych.

      Gratulujemy naszym wspaniałym sportowcom sukcesów i wielkiego zaangażowania.

      Życzymy dalszych sukcesów na niwie sportowej.

     • Zawody lekkoatletyczne

     • W dniu 16 września braliśmy udział w zawodach lekkoatletycznych.W sztafecie 4×100 m. dziewczęta w składzie: Zosia Okularczyk 6a,Lena Kurasińska6a,Laura Przybyś 6a,Natalia Łukanus 5b zajęły 3 miejsce.Chłopcy zajęli 5 miejsce w składzie: Nikodem Trzop 6a, Bartosz Postulka 7a,Tymoteusz Borowski 7b,Filip Ryfka Aryhem Klebko 6a, Oskar Sarnowski 5a.Uczniowie zdobyli dyplomy dla szkoły.   Gratulujemy sukcesów !!!

      Grupę przygotowała Jolanta Cubała.

     • ‘’Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych’’

     • W  dniach od 12 do 16 września 2022r. w ramach organizacji ,,Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" w klasach; 3a, 4a, 4b, 5a, 7a przeprowadzono pogadanki , dyskusje, zaprezentowano materiał edukacyjny udostępniony na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na zajęcia w klasie 3a zaproszono pielęgniarkę szkolną. Pani pielęgniarka za pomocą specjalnego urządzenia sprawdzającego czystość rąk pokazała dzieciom jak ważne jest prawidłowe mycie rąk.  Następnie dzieci stosując się do instrukcji mycia rąk  umyły ręce. Wykorzystując zdobytą wiedzę dzieci wykonały plakat .

       

     • Wyjście klasy 4b do Muzeum Miejskiego w Sosnowcu

     • 13.09.2022 klasa 4 b wraz wychowawcą p. Beata Florek-Szymańska udała się do Muzeum Miejskiego w Sosnowcu na ul. Chemiczną. Klasa zwiedzała wystawę pt. Retrospekcja prac malarskich i graficznych naszego sosnowieckiego malarza Mariana Maliny

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Skąd się wzięło święto kropki?

      Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.​​​​​​​​​​​​​

      Uczniowie klasy Ia na początku zajęć zapoznali się z historią małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Potem w tym szczególnym i radosnym dniu uczniowie wykonali piękne kropkowe prace.

      Tu można obejrzeć historię małej bohaterki :

     • Spotkanie pierwszoklasistów z policjantami

     • Co roku we wrześniu uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie podczas lekcji z policjantami utrwalili sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, znaczenie znaków drogowych umieszczonych w pobliżu szkoły oraz wysłuchali wielu ważnych rad, jak zachowywać się w drodze do szkoły. 

     • Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/23

     • Uroczystość odbyła się tradycyjnie na placu szkolnym, gdzie Pani dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych uczniów i rodziców.  Uroczysty charakter podkreśliły - wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu przez całą społeczność szkolną. Pani dyrektor wspomniała również, że 1-go września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej oraz że obecny nowy rok szkolny będzie czasem wytężonej nauki, pracy, a także odkrywania swoich pasji, nowych dróg rozwoju, zdobywania interesujących doświadczeń. Prosiła, abyśmy wykorzystali ten czas jak najlepiej z korzyścią dla siebie i dla innych.

      Na zakończenie Pani Dyrektor przekazała informacje dotyczące przydziału odpowiednich klas i wychowawców. Potem uczniowie wraz z rodzicami udali się do poszczególnych klasopracowni.

      Do zobaczenia jutro na lekcjach 😊