• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Corocznie obchodzone jest pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono „Inwestujmy w naszą planetę”.

W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 20 kwietnia. Tego dnia do szkoły przyszliśmy ubrani na zielono, niebiesko i brązowo. Natomiast uczniowie klasy 3a  zachęcili nas do wspólnego zastanowienia się nad przyszłością naszej planety oraz nad koniecznością podejmowania działań proekologicznych. Potem był konkurs ekologiczny i układanie haseł dotyczących dbania o naszą planetę, a także wspólne śpiewanie. Natomiast uczniowie klasy 1a przygotowały ekostwory wykonane z materiałów, które często wyrzucamy do kosza.

• Apel czytelniczy

• Apel czytelniczy propagujący książkę francuskich autorów Frederica Rebena i Gudule pt. „Ratunku , jestem niewidzialna!”

Dnia 5 kwietnia 2023r. odbył się apel, którego uczestnikami byli uczniowie klas V i VI b.

Treść powieści  została przedstawiona  w dwóch formach- inscenizacji niektórych zdarzeń oraz czytania jej fragmentów. Materiał  książkowy po raz kolejny przedstawiły uczennice  klasy ósmej b, tj. Emilia Z., Lena K., Amelia Sz.

• Apel klasy 7b

• Przed nami wiosenna przerwa świąteczna i przygotowanie do Świąt Wielkanocnych.

Klasa 7b wraz z wychowawcą p. Kamilą Ogrodowiak wprowadziła społeczność szkolną w świąteczna atmosferę, przygotowujac krótki apel przypominający o tradycjach i symbolice wielkanocnej

• Występ Wielkanocny

• Dzisiaj odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Sosnowcu. Uczniowie przedstawili występ Wielkanocny dla seniorów.

Jak zawsze zostawiliśmy po sobie znak w postaci upominku, który (mamy nadzieje) ucieszy seniorów  w wielkanocnym czasie.

#DpsSosnowiec