• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Drodzy Rodzice i Pracownicy Szkoły,  Kochani Uczniowie

               Kończymy dziś rok szkolny i rozpoczynamy zasłużone wakacje.

      Dziękuję uczniom i  cieszę się, że zdecydowana większość z Was  sumiennie, systematycznie i z dużym zaangażowaniem pracowała przez ostatnie dziesięć miesięcy osiągając wyniki na miarę włożonego wysiłku i możliwości.

       

       Dziękuję Nauczycielom, którzy z cierpliwością i wyrozumiałością starali się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Pomagali odnosić sukcesy  i przezwyciężać trudności.

       

      Dziękuję Rodzicom bo bez ich wsparcia trudno byłoby, zwłaszcza w klasach młodszych, osiągnąć nasze dydaktyczne i wychowawcze cele. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Rady Rodziców za wiele cennych inicjatyw, wsparcie i gotowość do wszelkiej współpracy.

       

      Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, których praca jest nieodłączną częścią funkcjonowania szkoły

       

      Mamy dzisiaj duży powód do radości i satysfakcji.

      Zaszczytny tytuł „Primus inter pares” dla najlepszego absolwenta otrzymał Maksymilian Nyc z klasy 8a, który zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii.

      Najlepszym sportowcem została Nadia Kopańska z klasy 8c. Troje uczniów  z najwyższą średnią i sukcesami w konkursach otrzymało stypendium naukowe. Gratulujemy i cieszymy się z Waszych naukowych i sportowych sukcesów.  Pamiętajmy jednak, że biało-czerwony pasek na świadectwie z wyróżnieniem jest wynikiem zdolności  i pracowitości, które dobrze wykorzystane skutkują sukcesem naukowym. Ważne jest, aby każdy z Was miał poczucie swojego własnego sukcesu i cieszył się z tego co osiągnął, bo każde świadectwo jest dowodem waszej pracy i zaangażowania.  Cieszy nas zwłaszcza to, że jako społeczność szkolna wyróżniacie się  w większości wrażliwością i empatią, bierzecie udział w wielu akcjach charytatywnych, potraficie ze sobą współpracować  i chętnie angażujecie się w przedsięwzięcia szkolne choćby takie jak niezapomniany majowy Festyn szkolny. Przy tej okazji wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego festynu bardzo serdecznie dziękuję –jest to przykład tego, że dbamy  o integrację środowiska szkolnego  i budowanie relacji. Dlatego jestem dumna nie tylko  z Waszych sukcesów edukacyjnych, ale przede wszystkim z postawy społecznej jaką prezentujecie na co dzień.

                Zbliża się upragniony moment odbioru świadectw  i opuszczenia murów szkoły na całe dwa miesiące, dlatego jak zwykle przy tej okazji, muszę, jak co roku,  przypomnieć      o bardzo ważnej sprawie.

      Korzystajmy z piękna naszej przyrody z rozsądkiem. W każdej sytuacji,                           nad morzem, rzeką, jeziorem, czy na basenie, nie zapominajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. 

      Życzę wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom wymarzonych wakacji, słońca , radości i wspaniałego wypoczynku , do zobaczenia we wrześniu.

       

      Agnieszka Kotwa-Noszczyk

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Sosnowcu

     • Uzyskane certyfikaty

     • Uczniowie klasy 1a i 1b brali udział w ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w trzech obszarach: w domu, w szkole i w drodze do szkoły jak i przekazywanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

      Dodatkowo klasa 1a uczestniczyła w akcji ,,Zdrowo i Sportowo''. Jej głównym celem była aktywizacja ruchowa dzieci. Koordynatorem realizacji obu programów była mgr Anna Zawadzka.

     • Pożegnanie klas ósmych

     • ,,Ruszaj w drogę świąt cię woła już cię wzywa"

      Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy ósmoklasistów. Były nagrody, wyróżnienia, dyplomy. Były wiersze i piosenki.

      Był śmiech i łzy. Zostaną piękne wspomnienia.

      Przeżyj to raz jeszcze :)

     • Komers

     • Dzisiaj pożegnanie naszych "Ósmoklasistów"

      ...jednak wspominamy niezapomniany dla nich bal KOMERS 2023, który uczniowie klas 8 naszej Szkoła Podstawowa nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu rozpoczęli tradycyjnie, słowami Podkomorzego: "Poloneza czas zacząć".

      Bal był niepowtarzalny; rodzice zadbali o wspaniały wystrój sali, oprawę muzyczną, pyszne jedzenie.

      Serdecznie im za to dziękujemy

      Przypomnijmy jak było- kliknij poniżej :)

     • Gala Mistrzów

     • 15 czerwca na sosnowieckiej Gali Mistrzów nasz uczeń Maksymilian Nyc odebrał nagrodę za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii, które wręczył wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Byszewski.

      Opiekunem ucznia była p. mgr Beata Florek-Szymańska

     • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIECIACZKI!

     •  1 czerwca ,,DZIEŃ DZIECKA" to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W tym dniu klasy młodsze uczestniczyły w konkurencjach sportowych, bawiły się na szkolnym placu zabaw. W sadzie szkolnym - urządziły sobie piknik. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.

     • Podziękowania

     • Serdeczne podziękowania dla wszystkich Darczyńców biorących udział w szkolnej akcji charytatywnej - zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych dla Podopiecznych Hospicjum

     • Zakończenie wieloletniej współpracy

     • 30 maja klasa 8b w piękny sposób zakończyła swoją wieloletnią współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.

      Na pożegnanie odwiedziła nas, wraz z cudownym psiakiem, wolontariuszka tej placówki. Ale my tylko kończymy wolontariat w tej szkole, inne przed nami. I w nich kontynuować będziemy ideę bezinteresownej pomocy słabszym i bezbronnym. Będziemy ich głosem.

     • ,,Pola Nadziei''

     • 30 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w hospicyjnym marszu "Pola Nadziei".

      Był to symboliczny przemarsz ludzkich , w których kwitnie miłość, dobro i nadzieja dla drugiego człowieka.

     • Książkomanniacy konkurs czytelniczy

     • We wtorek 30 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu odbyła się już 8 edycja konkursu czytelniczego Ksiażkomanniacy.

      W zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące: SP nr 1, SP nr 9, SP nr 19, SP nr 40. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom oraz Opiekunom, gratulujemy Nagrodzonym i zapraszamy do udziału w naszym konkursie w przyszłym roku!

     • Sosnowiec na zielonym szlaku

     • W dniu dzisiejszym odwiedziła nas nasza absolwentka, Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców z sadzonkami dębów w ramach inicjatywy Sosnowiec na zielonym szlaku.

      Przedstawiciele społeczności szkolnej - klasy 7a i 4a z wychowawczyniami, dyrekcją oraz panem Kazimierzem - wkopali sadzonki tuż przy boisku szkolnym.

      Jednemu z drzewek nadaliśmy imię Mikołajek - oczywiście na cześć patrona szkoły.

      Czekamy na Waszą propozycję imienia drugiej sadzonki w komentarzach postu.

      Ta, która się Wam najbardziej spodoba i otrzyma najwięcej zostanie nagrodzona.

      Dziękujemy pani radnej za taką inicjatywę

      Drzewka będą przypominały nam o tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

     • Nowopowstała salka terapeutyczno-rewalidacyjna i ...

     • "Małymi krokami zbliżamy się do wielkich czynów ".

      Powoli ruszamy z zajęciami w nowopowstałych salkach. Dzięki dwum nowym pomieszczeniom możliwe będzie prowadzenie w komfortowych warunkach zajęć terapeutycznych, rewalidacyjnych, korekcyjno - kompensacyjnych, plastycznych, kulinarnych oraz innych wynikających z potrzeby chwili.