• Udział VII Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym

• Dnia 20.02.24r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym z języka angielskiego,, Angielski z książką - Angielski z Excaliburem" organizowanym przez IV LO im. S. Staszica z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Zofia Baldys, Zofia Okularczyk, Nikodem Trzop, Michał Okularczyk oraz Maksymilian Koper nie tylko wzięła w konkursie, ale też zwiedziła budynek liceum oraz poznała kolegów z innych szkół. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Checiński.

Trzymamy kciuki i życzymy wygranej opiekunowie: Kamila Ogrodowiak, Edyta Grela.

• Warsztaty ekologiczne

• W ramach warsztatów ekologicznych, które klasa 4a wygrała w miejskim konkursie "Ekochoinka" uczniowie mieli okazję nauczyć się malowania mchem i piaskiem.

Część praktyczna poprzedzona była zajęciami dotyczącymi ekologii, w której nasi czwartoklasiści wykazali się ogromną wiedzą.

Po wykonaniu pięknych obrazków grupa wspólnie stworzyła klasowe drzewko, które będzie nie tylko pamiątką po super warsztatach ale również piękną ozdobą naszej sali.

Dziękujemy organizatorom i gratulujemy klasie wygranego konkursu.

MPGO Recykling w Sosnowcu

• WALENTYNKI

• Tegoroczne 💛💚💙💜Walentynki🤎❤️🩷🧡 nasza Dwudziestka obchodziła hucznie.  Klasa 💖8a💚 przedstawiła piękny❣️, sentymentalno-wesoły montaż 🎭słowno-muzyczny, przy którym wszyscy świetnie się bawili🎊

Młodsze klasy, ten Walentynkowy czas spędziły w kinie Helios oglądając film pt."Akademia Pana Kleksa" oraz uczestniczyły w lekcji filmowej o tematyce "Wspaniały świat wyobraźni" .

• Spotkania z przedstawicielami prewencji👮‍♂️ Komisariatu III

• Spotkania z przedstawicielami prewencji Komisariatu III dotyczące profilaktyki szeroko rozumianych zagrożeń społecznych takich jak:

- bezpieczeństwo w sieci

- właściwe reakacje rówieśniczej

- dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych

- zagrożenia wynikające z sięgania po używki

- realizacja obowiązku szkolnego

Panowie Policjanci chętnie odpowiadali też na pytania wynikające z ciekawości i potrzeb uczniów uczestniczących w spotkaniach czyli klas IV – VIII.

• Odblaskowa szkoła

• Delegacja uczniów naszej szkoły odwiedziła dziś Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, gdzie uczestniczyła w uroczystej gali podsumowujacej konkurs "Odblaskowa Szkoła", połączonej z inauguracją działań „Bezpieczne ferie 2024” na Śląsku.

Nie brakowało atrakcji...dzieciakom towarzyszyły Sznupek i Tauronki.

Przybyłych zachwyciła orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Obejrzeliśmy pokaz tresury psa policyjnego, były pokazy pierwszej pomocy z konkursami, można było również usiąść i zobaczyć wnętrza radiowozów.

Najważniejsze były jednak gratulacje i nagrody.

W projekcie "Odblaskowa szkoła" wzięło udział prawie 150 śląskich szkół.

Sosnowiecka "dwudziestka" znalazła się w gronie najlepszych...ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w województwie i 1 w powiecie.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.

Wydział Ruchu Drogowego - Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach Sosnowiec łączy Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców odblaskowi.pl Sosnowiec NaszeMiasto.pl

• "Witajcie w naszej bajce..."

• Zapraszamy tym razem na trzecie piętro naszych szkolnych korytarzy.

Zobaczcie jak jest tu barwnie, kolorowo, bajecznie - każdy znajdzie tu coś dla siebie, tak jak w naszej szkole.

Rada Rodziców spisała sie na medal.

Dziękujemy Wam Kochani Rodzice

• Pippi wśród nas

• Dnia 24 stycznia 2024r.  na szkolnym apelu czytelniczym członkowie koła bibliotecznego zaprezentowali uczniom klas  drugich oraz uczestnikom konkursu czytelniczego inscenizację  poświęconą Pippi i niektórym jej przygodom.

Apel zakończył się rozdaniem nagród książkowych i dyplomów laureatom  i uczestnikom konkursu.

Otrzymali je:

I Wiktor Wierzchowski z kl. 4a