• ZEBRANIA

     •  Szanowni Państwo ,

      Serdecznie zapraszamy Państwa na zebrania, które odbędą się 7 września 2023r :

      klasy I-IV o godz.16.30

      klasy V-VIII o godz.17.30.

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023-2024

     • Zaczynamy Nowy Rok Szkolny, dlatego wszystkim Wam – uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy samych dobrych chwil, mądrze spędzonych godzin i uśmiechu, który sprawi, że nawet trudne chwile staną się lepsze. Powodzenia!

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

     • Prosimy o zapoznanie się z materiałami przesłanymi przez Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. 

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • Drodzy Rodzice i Pracownicy Szkoły,  Kochani Uczniowie

               Kończymy dziś rok szkolny i rozpoczynamy zasłużone wakacje.

      Dziękuję uczniom i  cieszę się, że zdecydowana większość z Was  sumiennie, systematycznie i z dużym zaangażowaniem pracowała przez ostatnie dziesięć miesięcy osiągając wyniki na miarę włożonego wysiłku i możliwości.

       

       Dziękuję Nauczycielom, którzy z cierpliwością i wyrozumiałością starali się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Pomagali odnosić sukcesy  i przezwyciężać trudności.

       

      Dziękuję Rodzicom bo bez ich wsparcia trudno byłoby, zwłaszcza w klasach młodszych, osiągnąć nasze dydaktyczne i wychowawcze cele. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Rady Rodziców za wiele cennych inicjatyw, wsparcie i gotowość do wszelkiej współpracy.

       

      Dziękuję pracownikom administracji i obsługi, których praca jest nieodłączną częścią funkcjonowania szkoły

       

      Mamy dzisiaj duży powód do radości i satysfakcji.

      Zaszczytny tytuł „Primus inter pares” dla najlepszego absolwenta otrzymał Maksymilian Nyc z klasy 8a, który zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii.

      Najlepszym sportowcem została Nadia Kopańska z klasy 8c. Troje uczniów  z najwyższą średnią i sukcesami w konkursach otrzymało stypendium naukowe. Gratulujemy i cieszymy się z Waszych naukowych i sportowych sukcesów.  Pamiętajmy jednak, że biało-czerwony pasek na świadectwie z wyróżnieniem jest wynikiem zdolności  i pracowitości, które dobrze wykorzystane skutkują sukcesem naukowym. Ważne jest, aby każdy z Was miał poczucie swojego własnego sukcesu i cieszył się z tego co osiągnął, bo każde świadectwo jest dowodem waszej pracy i zaangażowania.  Cieszy nas zwłaszcza to, że jako społeczność szkolna wyróżniacie się  w większości wrażliwością i empatią, bierzecie udział w wielu akcjach charytatywnych, potraficie ze sobą współpracować  i chętnie angażujecie się w przedsięwzięcia szkolne choćby takie jak niezapomniany majowy Festyn szkolny. Przy tej okazji wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego festynu bardzo serdecznie dziękuję –jest to przykład tego, że dbamy  o integrację środowiska szkolnego  i budowanie relacji. Dlatego jestem dumna nie tylko  z Waszych sukcesów edukacyjnych, ale przede wszystkim z postawy społecznej jaką prezentujecie na co dzień.

                Zbliża się upragniony moment odbioru świadectw  i opuszczenia murów szkoły na całe dwa miesiące, dlatego jak zwykle przy tej okazji, muszę, jak co roku,  przypomnieć      o bardzo ważnej sprawie.

      Korzystajmy z piękna naszej przyrody z rozsądkiem. W każdej sytuacji,                           nad morzem, rzeką, jeziorem, czy na basenie, nie zapominajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. 

      Życzę wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom wymarzonych wakacji, słońca , radości i wspaniałego wypoczynku , do zobaczenia we wrześniu.

       

      Agnieszka Kotwa-Noszczyk

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Sosnowcu

     • Uzyskane certyfikaty

     • Uczniowie klasy 1a i 1b brali udział w ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka, którego głównym celem była poprawa bezpieczeństwa w trzech obszarach: w domu, w szkole i w drodze do szkoły jak i przekazywanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu.

      Dodatkowo klasa 1a uczestniczyła w akcji ,,Zdrowo i Sportowo''. Jej głównym celem była aktywizacja ruchowa dzieci. Koordynatorem realizacji obu programów była mgr Anna Zawadzka.

     • Pożegnanie klas ósmych

     • ,,Ruszaj w drogę świąt cię woła już cię wzywa"

      Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy ósmoklasistów. Były nagrody, wyróżnienia, dyplomy. Były wiersze i piosenki.

      Był śmiech i łzy. Zostaną piękne wspomnienia.

      Przeżyj to raz jeszcze :)

     • Komers

     • Dzisiaj pożegnanie naszych "Ósmoklasistów"

      ...jednak wspominamy niezapomniany dla nich bal KOMERS 2023, który uczniowie klas 8 naszej Szkoła Podstawowa nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu rozpoczęli tradycyjnie, słowami Podkomorzego: "Poloneza czas zacząć".

      Bal był niepowtarzalny; rodzice zadbali o wspaniały wystrój sali, oprawę muzyczną, pyszne jedzenie.

      Serdecznie im za to dziękujemy

      Przypomnijmy jak było- kliknij poniżej :)

     • Gala Mistrzów

     • 15 czerwca na sosnowieckiej Gali Mistrzów nasz uczeń Maksymilian Nyc odebrał nagrodę za uzyskanie tytułu laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii, które wręczył wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Byszewski.

      Opiekunem ucznia była p. mgr Beata Florek-Szymańska

     • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DZIECIACZKI!

     •  1 czerwca ,,DZIEŃ DZIECKA" to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W tym dniu klasy młodsze uczestniczyły w konkurencjach sportowych, bawiły się na szkolnym placu zabaw. W sadzie szkolnym - urządziły sobie piknik. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.

     • ZEBRANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

     • Dyrektor Szkoły podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu

      zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców uczniów, 

      którzy od 1 września 2023 roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

       Spotkanie odbędzie się w dniu  19 czerwca 2022 r. o godz.17:00

      w świetlicy szkolnej .

     • Podziękowania

     • Serdeczne podziękowania dla wszystkich Darczyńców biorących udział w szkolnej akcji charytatywnej - zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych dla Podopiecznych Hospicjum