• Zakończenie wieloletniej współpracy

     • 30 maja klasa 8b w piękny sposób zakończyła swoją wieloletnią współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.

      Na pożegnanie odwiedziła nas, wraz z cudownym psiakiem, wolontariuszka tej placówki. Ale my tylko kończymy wolontariat w tej szkole, inne przed nami. I w nich kontynuować będziemy ideę bezinteresownej pomocy słabszym i bezbronnym. Będziemy ich głosem.

     • ,,Pola Nadziei''

     • 30 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w hospicyjnym marszu "Pola Nadziei".

      Był to symboliczny przemarsz ludzkich , w których kwitnie miłość, dobro i nadzieja dla drugiego człowieka.

     • Książkomanniacy konkurs czytelniczy

     • We wtorek 30 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu odbyła się już 8 edycja konkursu czytelniczego Ksiażkomanniacy.

      W zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące: SP nr 1, SP nr 9, SP nr 19, SP nr 40. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom oraz Opiekunom, gratulujemy Nagrodzonym i zapraszamy do udziału w naszym konkursie w przyszłym roku!

     • Sosnowiec na zielonym szlaku

     • W dniu dzisiejszym odwiedziła nas nasza absolwentka, Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców z sadzonkami dębów w ramach inicjatywy Sosnowiec na zielonym szlaku.

      Przedstawiciele społeczności szkolnej - klasy 7a i 4a z wychowawczyniami, dyrekcją oraz panem Kazimierzem - wkopali sadzonki tuż przy boisku szkolnym.

      Jednemu z drzewek nadaliśmy imię Mikołajek - oczywiście na cześć patrona szkoły.

      Czekamy na Waszą propozycję imienia drugiej sadzonki w komentarzach postu.

      Ta, która się Wam najbardziej spodoba i otrzyma najwięcej zostanie nagrodzona.

      Dziękujemy pani radnej za taką inicjatywę

      Drzewka będą przypominały nam o tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

     • Nowopowstała salka terapeutyczno-rewalidacyjna i ...

     • "Małymi krokami zbliżamy się do wielkich czynów ".

      Powoli ruszamy z zajęciami w nowopowstałych salkach. Dzięki dwum nowym pomieszczeniom możliwe będzie prowadzenie w komfortowych warunkach zajęć terapeutycznych, rewalidacyjnych, korekcyjno - kompensacyjnych, plastycznych, kulinarnych oraz innych wynikających z potrzeby chwili.

     • Matematyka bez granic

     • OGROMNE OSIĄGNIĘCIE NASZYCH UCZNIÓW.

      Miło nam poinformować, że w międzynarodowym konkursie "Matematyka Bez Granic" klasa 6b zdobyła pierwsze miejsce w regionie śląskim. Jest to bardzo duże osiągnięcie, dlatego serdecznie im gratulujemy, ponieważ poziom był bardzo wysoki a konkurencja bardzo duża.

      Duma nas rozpiera!

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

     • Szanowni Państwo,

      postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat

      Wyjątek stanowią szkoły specjalne, do których rekrutacja będzie prowadzona w sposób tradycyjny.  

       Rekrutacja rozpoczęła się 15 maja 2023 r. Kandydat do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej, której organem prowadzącym jest Miasto Sosnowiec może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkoleKandydaci do klas dwujęzycznych,  klas sportowych i mistrzostwa sportowego oraz klasy przygotowania wojskowego, w wybranych szkołach muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej.   Terminy sprawdzianów publikowane są na stronach poszczególnych szkół. 

      Informujemy o konieczności zarejestrowania się w systemie na stronie internetowej:  https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/ i dokonania wyboru szkół i oddziałów, a także o terminach przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, w tym terminach składania dokumentów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego, które są dostępne na stronie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty, w zakładce „Rekrutacja” – szkoły ponadpodstawowe.

     • GRATULUJEMY !!!

     • W dniu 17 maja mimo niesprzyjającej  pogody, nasi uczniowie brali udział na stadionie w Czeladzi w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Zofia Bałdys, Zofia Okularczyk, Ola Butanowicz, Nina Mrozińska, Natalia Łukanus zajęły III miejsce zdobywając 467 pkt i dyplom.

      Chłopcy w składzie : Tymek Borowski, Mikołaj Zapała, Filip Ryfka, Nikodem Trzop, Oskar Sarnowski, Ksawier Łasiński zdobyli 425 pkt i zdobyli II miejsce w Sosnowcu zdobywając cenne punkty oraz dyplomy dla szkoły.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Grupy przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego mgr Jolanta Cubała.

     • Zaświadczenie dla laureata

     • Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2022/2023.

      W dniu 18 maja zaświadczenie takie w towarzystwie pani dyrektor Agnieszki Kotwy-Noszczyk odebrał uczeń klasy 8a Maksymilian Nyc.

      GRATULUJEMY

      Życzymy wielu sukcesów

     • ZIELONA SZKOŁA KLASY 3 A

     • W dniach od 8.05 do 12.05.2023r. klasa 3A  przebywała na ,,zielonej szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w  uzdrowiskowej miejscowości Polanica Zdrój. Program wyjazdu był bardzo urozmaicony. Uczniowie byli na wycieczce w Dusznikach Zdroju w Muzeum Papiernictwa , które mieści się w XVI-wiecznym młynie papierniczym. Poznali historię papieru i papiernictwa, zobaczyli dawne urządzenia produkcyjne czy materiały piśmiennicze sprzed stuleci. Stworzyli własny papier. Odwiedzili  budynek dawnego teatru zdrojowego współcześnie zwany ,,Dworkiem Chopina". Następnie pojechali do Kudowy Zdroju , gdzie zwiedzili ,,Muzeum Zabawek".Kolejnym punktem programu wycieczki była podróż w przeszłość .Idąc ,,Szlakiem Ginących Zawodów " dzieci mogły zobaczyć jakimi pracami trudzili się nasi przodkowie. Byli na pieszej wycieczce do Zamku Leśna w pobliżu wzniesienia Szczytnik. Spacerowali po pięciu parkach znajdujących się w Polanicy, poznawali walory lecznicze i smakowe wód  mineralnych. Trudno wymienić wszystkie  atrakcje, ale zapewniam, że pobyt był udany!

       

     • Fotorelacja Festynu Rodzinnego

     • Kolejny FESTYN RODZINNY organizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika przechodzi do historii.

      Miło nam było gościć przedstawicieli Rady Miasta Sosnowiec, panią inspektor, rodziców - często absolwentów, uczniów, sympatyków sosnowieckiej "dwudziestki".

      To co dobre, szybko się kończy...nie straszna nam była pogoda, która została przyćmiona uśmiechami dzieci, zadowoleniem dumnych rodziców, gwarem wspomnień rozbawionych absolwentów naszej placówki.

      Każdy dzisiaj znalazł u nas coś dla siebie...wachlarz atrakcji był szeroki.

      Występy naszych uczniów, tych małych i tych najstarszych...śpiew, taniec, recytacja.

      Profesjonalny pokaz karate.

      Korytarze szkoły barwiły pomalowane bajkowo buzie, ciekawe tatuaże, kolorowe warkoczyki, balonowe cudeńka, czy zabawny klaun

      Ekscytujace spotkania z żołnierzami, łowienie fantów, rywalizacja BUMPER BALL.

      Stoiska z pysznymi domowymi ciastami, pożywny grill, kawa, herbatka, smakowita granita.

      Nie mogło zabraknąć naszych pamiątek...kubki, szarfy, długopisy, magnesy oraz autorska monografia, która obchodzi dziesięciolecie swojego wydania.

      KOCHANI...

      nie udałoby się to, gdyby nie WY

      podziękowania kierujemy do

      - Rady Rodziców przy SP20

      - niezastąpionych Rodziców i Dziadków

      - wspaniałych Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły

      Cieszymy się, że wspólnie, wielopokoleniowo mogliśmy zapisać kolejny RODZINNY FESTYN na kartach historii "NASZEJ DZWUDZIESTKI".

      DZIEKUJEMY

      Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców

      Sosnowiecki Klub Karate

     • Wycieczka klas 5b,6b,7b

     • W dniach 27-28 kwietnia tuż przed majówką klasy 5b, 6b i 7b odwedziły Kraków, Bochnię i Nowy Wiśnicz!

      W Krakowie uczniowie zwiedzali Wawel, Collegium Maius, Kościół św. Franciszka z witrażami Stanisława Wyspiańskiego oraz Rynek z Sukiennicami.

      Hitem była noc spędzona w kopalni 250 metrów pod ziemią! Pierwszy dzień zwiedzania zwieńczony został wieczornym zwiedzaniem kopalni oraz dyskoteką w podziemiach! Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Muzeum Motyli w Bochni, a także Nowy Wiśnicz!

      Pogoda i dobry humor dopisywały przez cały czas!

     • Konkurs recytatorski pod hasłem „Mój ulubiony wiersz”

     • Konkurs odbył się  dnia 27 kwietnia 2023r. Uczestniczyli w nim  uczniowie klas 1-6 podzieleni i oceniani według dwóch kategorii wiekowych. Wśród  recytowanych tekstów przeważały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Małgorzaty Strzałkowskiej. Oprócz nich występowały teksty zawierające pewne trudności językowe. Wiersze te były zabawne i pełne humoru.

      Jury w składzie :

      dyrektor mgr A. Kotwa-Noszczyk, dyrektor mgr J. Płachta, logopeda mgr K. Zasada, Alexander Błaszczyk z kl. 8 a, Emilia Zastawna z kl. 8 b wytypowało następujących laureatów.

      Zostali nimi w kategorii klas 1-3:

      I Inez Łasińska z kl. 1 b

      II Amelia Płatek z kl. 1 b

      III Franciszek Liberda z kl. 1 b

      Wyróżnienie

      Malwina Arseniuk z kl. 3 a

      w kategorii klas 4-6 laureatkami zostały:

      I Lena Porębska z kl. 4 b

      II Hanna Pałucha z kl. 4 b

      III Lena Rupka z kl. 6 a

      Wyróżnienie

      Milena Filus z kl. 6 a

      Po zakończeniu konkursu bibliotekarka mgr A. Mirek podsumowała  konkurs czytelniczy dla uczniów klas 1-4 pt. ”Koziołek Matołek i jego przygody” i przedstawiła jego laureatów. Zostali nimi:

      I Filip Kluczyński z kl. 3 a

      II Hanna Wejder z kl. 2 b

      III Miłosz Podbielski z kl. 3 a

      III Hanna Pałucha z kl. 4 b

      Laureatom obu konkursów dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody książkowe.

      Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom.​​​​​​​

     • GRATULUJEMY !

     • W dniu 24 kwietnia braliśmy udział w halowych mistrzostwach Sosnowca dziewcząt . Uczennice: Ola Butanowicz w rzucie piłką lekarską uzyskała finał. Nina Mrozińska finał w biegu na 30 m oraz Zosia Okularczyk, Natalia Łukanus i Martyna Warzecha finał w skoku z miejsca. Dziewczęta w składzie: Karolina Dróżdż ,Zosia Bałdys, Maja Wożniak, Alicja Piłot, Zuzanna Grzegorzewska, Marta Berezowska zajęły 3 miejsce na 14 drużyn z Sosnowca zdobywając dyplom i cenne punkty do ogólnej klasyfikacji.

      W dniu 26 kwietnia w halowych mistrzostwach Sosnowca chłopcy brali udział i również zdobyli cenne punkty dla szkoły.

      Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

      Uczniów przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego: mgr Jolanta Cubała.

     • Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Corocznie obchodzone jest pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono „Inwestujmy w naszą planetę”.

      W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 20 kwietnia. Tego dnia do szkoły przyszliśmy ubrani na zielono, niebiesko i brązowo. Natomiast uczniowie klasy 3a  zachęcili nas do wspólnego zastanowienia się nad przyszłością naszej planety oraz nad koniecznością podejmowania działań proekologicznych. Potem był konkurs ekologiczny i układanie haseł dotyczących dbania o naszą planetę, a także wspólne śpiewanie. Natomiast uczniowie klasy 1a przygotowały ekostwory wykonane z materiałów, które często wyrzucamy do kosza.

     • Apel czytelniczy

     • Apel czytelniczy propagujący książkę francuskich autorów Frederica Rebena i Gudule pt. „Ratunku , jestem niewidzialna!”

      Dnia 5 kwietnia 2023r. odbył się apel, którego uczestnikami byli uczniowie klas V i VI b.

      Treść powieści  została przedstawiona  w dwóch formach- inscenizacji niektórych zdarzeń oraz czytania jej fragmentów. Materiał  książkowy po raz kolejny przedstawiły uczennice  klasy ósmej b, tj. Emilia Z., Lena K., Amelia Sz.