• Świąteczna Gala Kolęd i Pastorałek

• 22 grudnia, to dzisiaj odbyła się tradycyjna Świąteczna Gala Kolęd i Pastorałek. Już po raz 26. klasy 1-3 prezentowały przygotowane utwory ubarwione strojami i choreografią.

• Świąteczne spotkanie

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory”

Czerwone Gitary

Dnia 19 grudnia 2022r. grupa ósmoklasistów  wraz z nauczycielem  bibliotekarzem udała się do Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej 2. Świąteczny repertuar to wiersze  związane z Bożym Narodzeniem, a także kolędy. Kolędowanie wspólnie z pensjonariuszami tworzyło podniosły nastrój.

• Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas 1-3: "Ilustrujemy twórczość Marii Konopnickiej".

• Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Twórczości Marii Konopnickiej. Z tej okazji pani Agnieszka Mirek -nauczyciel biblioteki szkolnej i pani Aleksandra Osika-wychowawca klasy 1b, ogłosiły konkurs związany z twórczością dla dzieci tej poetki.  W dniu 08.12.2022 w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki konkursu dla uczniów klas 1-3. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe dla uczniów. Zwycięzcy konkursu oraz uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w apelu czytelniczym, na którym uczennice z klasy ósmej recytowały wybrane wiersze autorki oraz odegrały scenki tematyczne. Występ uczennic bardzo się podobał, dostały od wszystkich głośne brawa.

Wyniki konkursu :

1 miejsce-Liliana Niewójt klasa 2a, Inez Łasińska klasa 1b

2 miejsce-Krzysztof Więckowiak klasa 3a, Amelka Płatek klasa 1b

3 miejsce-Julia Wojciuk klasa 1b, Liliana Tomaszewska klasa 1b

Wyróżnienia- Marcel Zygulski klasa 2b, Malwina Arseniuk klasa 3a, Hanna Wejder klasa 2b, Sławomir Horyza klasa 1b, Emilia Piwowarska klasa 2b, Hanna Wartak klasa 2b.

• MIKOŁAJKI

• 06.12.2022 r. w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Korytarze i klasy wypełnione były elfami, skrzatami, aniołami, reniferami no i oczywiście mikołajami. Było bardzo kolorowo i wesoło. Każda klasa cierpliwie czekała na prezenty, które przyniósł Mikołaj. W tym dniu odbył się także konkurs - na najpiękniejsze przebranie. Była super zabawa. Szkoda, że trwała tak krótko.

• Muza sala widowiskowo-koncertowa

• 05.12.2022 r. uczniowie klas 1 i 2 wybrali się do sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu na musicall ,,Kot w bytach przy wesołych nutach'' zaprezentowany przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa.

• Zawody piłki koszykowej

• W dniu 30.11.2022 nasze dziewczęta  brały udział w zawodach piłki koszykowej w Szkole Podstawowej nr 40 w Sosnowcu. W grupie mieliśmy dwie szkoły- SP 40 te dziewczęta pokonały naszą szkołę, ale póżniej było już tylko pozytywnie wygraliśmy z SP 19 i wyszliśmy z grupy do finału A. Nastepnie wygraliśmy z SP 47 i walczyliśmy z SP 25 przegraliśmy tylko jednym koszem. Jak na pierwszy udział w tej dyscyplinie zajęliśmy bardzo wysokie 3 miejsce zdobywając puchar i dyplom  oraz cenne punkty dla szkoły. Zwycięski skład to :

1.Zofia Bałdys 7b

2.Karolina Dróżdż 7a

3.Laura Przybyś 6a

4.Zofia Okularczyk 6a

5.Milena Filus 6a

6.Marta Berezowska 6b

7.Ola Butanowicz 6a

8. Michalina Lipowiecka 6a

9.Zuzanna Grzegorzewska 6a

10.Martyna Warzecha 5b

11.Natalia Łukanus 5b

12.Alicja Piłot 5a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grupę przygotowała do zawodów nauczycielka wychowania fizycznego Jolanta Cubała.

• WYCIECZKA KLAS II

• 22.11.2022r klasy 2a i 2b zwiedziły kopanię srebra.  Podczas wycieczki dzieci również płynęły łodziami i podziwiały uroki podziemnego świata min.stalaktyty i orginale partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej.