• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego kl.I-III

• Po apelu kl.1a, odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego na najbardziej odlotowy, kosmiczny plakat z 3 tematami do wyboru:

1. Mikołaj Kopernik-patron naszej szkoły,

2. Układ Słoneczny,

3. Człowiek w kosmosie

oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięskim drużynom.

Prace były wykonane w klasowych zespołach, w technice collage na dużym formacie -plakat.

Komisja oceniająca prace w składzie :

Pani Eliza Piwowar, Pani Agnieszka Mirek, Pani Katarzyna Zasada, Pani Agnieszka Sikora, po burzliwych obradach wyłoniły 3 najlepsze plakaty;

I miejsce - zespół klasy 2b (Eliza Z., Nadia D., Nikola N., Hanna W.)

II miejsce - zespół klasy 2a (Maciej S., Szymon W., Janek K., Kacper Z., Kordian K.)

III miejsce - zespół klasy 1a (Maja K., Julia A., Julia S., Nikola P., Artur A.)

Gratulujemy !!!

Organizator konkursu: mgr Anna Zawadzka

• Zawody w łyżwiarstwie szybkim

• W dniu 15 lutego 2023 r. uczestniczyliśmy w zawodach w łyżwiarstwie szybkim na stadionie zimowym w Sosnowcu. Dziewczęta w składzie:

1.Zofia Okularczyk 6a.

2.Zofia Bałdys 7b.

3.Zuzia Grzegorzewska 6b.

4.Ola Butanowicz 6b.

5.Marta Berezowska 6b.

Zdobyły IV miejsce w Sosnowcu otrzymując dyplom i cenne punkty dla szkoły. Suma czasów 220.

Chłopcy osiągnęli sukces  III miejsce w Sosnowcu zdobywając również dyplom i pkt dla szkoły

w składzie ;

1.Ksawier Łasiński  6b najszybszy zawodnik zawodów suma czasów 2 okrążeń 30,11.

2.Bartosz Postulka 7a.

3.Dominik Zmarlak 7b.

4.Miłosz Wolny 4b. najmłodszy zawodnik zawodów. Suma czasów 183,99.

Gratulacje dla całej ekipy zawodników SP 20 i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Grupę uczniów przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Jolanta Cubała.

• Zabawa Karnawałowa klas 1-3

• Karnawał w szkole - to czas zabaw. W tym roku był to motyw piracki czyli charakterystyczny wygląd, morze

i morska fauna i flora oraz statki pirackie z ciekawymi, tajemniczymi mapami, balony i girlandy w stylu

pirackim.

Zabawa była fantastyczna, ale też były jeszcze inne atrakcje jak słodka wata cukrowa i karmelowy

popcorn oraz sesja zdjęciowa. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni.

• Góra Grosza

• W naszej szkole grosze zbieramy do końca lutego 2023. Po tym terminie rozstrzygnięty zostanie konkurs na klasową górę grosza 💰♥️♥️♥️

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci

(w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Głównym obszarem wsparcia jest:

a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej

b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej

c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej

d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych

e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia

f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

• Dzień Babci i Dziadka

• 1 lutego dzieci z klasy 2a zaprosiły Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka👵👴.

Przedstawienie, zabawy i konkursy dla Gości oraz dzieci sprawiły radość i wzruszyły bardzo licznie zgromadzonych Babć i Dziadków.

• Laboratorium Przyszłości

• W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia w swietlicy szkolnej z klockami Lego Spike zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia prowadzi p. Eliza Piwowar. Uczniowie zapoznali się z elementami i funkcjami zestawu oraz stworzyli i rozbudowali projekty " zwierzęcy alarm" i "skuter snieżny". Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM. SPIKE Prime łączy kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania, to doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności. Uczniowie mogą spróbować swoich sił w łatwych projektach wstępnych lub wykorzystać nieograniczone możliwości projektowe zestawu SPIKE Prime, który pomoże im przyswoić kluczowe zagadnienia STEAM i umiejętności potrzebne do tworzenia innowacji w XXI wieku.

A wszystko to podczas wesołej zabawy!😄🤗

#laboratoriaprzyszlosci