• ZEBRANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

     • Dyrektor Szkoły podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu

      zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców uczniów, 

      którzy od 1 września 2023 roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

       Spotkanie odbędzie się w dniu  19 czerwca 2022 r. o godz.17:00

      w świetlicy szkolnej .

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

     • Szanowni Państwo,

      postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2023/2024 jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat

      Wyjątek stanowią szkoły specjalne, do których rekrutacja będzie prowadzona w sposób tradycyjny.  

       Rekrutacja rozpoczęła się 15 maja 2023 r. Kandydat do klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej, której organem prowadzącym jest Miasto Sosnowiec może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkoleKandydaci do klas dwujęzycznych,  klas sportowych i mistrzostwa sportowego oraz klasy przygotowania wojskowego, w wybranych szkołach muszą przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych lub sprawdzianu sprawności fizycznej.   Terminy sprawdzianów publikowane są na stronach poszczególnych szkół. 

      Informujemy o konieczności zarejestrowania się w systemie na stronie internetowej:  https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/ i dokonania wyboru szkół i oddziałów, a także o terminach przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, w tym terminach składania dokumentów do publicznych szkół ponadpodstawowych na terenie województwa śląskiego, które są dostępne na stronie internetowej Śląskiego Kuratorium Oświaty, w zakładce „Rekrutacja” – szkoły ponadpodstawowe.

     • GRATULUJEMY !!!

     • W dniu 17 maja mimo niesprzyjającej  pogody, nasi uczniowie brali udział na stadionie w Czeladzi w czwórboju lekkoatletycznym. Dziewczęta w składzie: Zofia Bałdys, Zofia Okularczyk, Ola Butanowicz, Nina Mrozińska, Natalia Łukanus zajęły III miejsce zdobywając 467 pkt i dyplom.

      Chłopcy w składzie : Tymek Borowski, Mikołaj Zapała, Filip Ryfka, Nikodem Trzop, Oskar Sarnowski, Ksawier Łasiński zdobyli 425 pkt i zdobyli II miejsce w Sosnowcu zdobywając cenne punkty oraz dyplomy dla szkoły.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Grupy przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego mgr Jolanta Cubała.

     • ZIELONA SZKOŁA KLASY 3 A

     • W dniach od 8.05 do 12.05.2023r. klasa 3A  przebywała na ,,zielonej szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w  uzdrowiskowej miejscowości Polanica Zdrój. Program wyjazdu był bardzo urozmaicony. Uczniowie byli na wycieczce w Dusznikach Zdroju w Muzeum Papiernictwa , które mieści się w XVI-wiecznym młynie papierniczym. Poznali historię papieru i papiernictwa, zobaczyli dawne urządzenia produkcyjne czy materiały piśmiennicze sprzed stuleci. Stworzyli własny papier. Odwiedzili  budynek dawnego teatru zdrojowego współcześnie zwany ,,Dworkiem Chopina". Następnie pojechali do Kudowy Zdroju , gdzie zwiedzili ,,Muzeum Zabawek".Kolejnym punktem programu wycieczki była podróż w przeszłość .Idąc ,,Szlakiem Ginących Zawodów " dzieci mogły zobaczyć jakimi pracami trudzili się nasi przodkowie. Byli na pieszej wycieczce do Zamku Leśna w pobliżu wzniesienia Szczytnik. Spacerowali po pięciu parkach znajdujących się w Polanicy, poznawali walory lecznicze i smakowe wód  mineralnych. Trudno wymienić wszystkie  atrakcje, ale zapewniam, że pobyt był udany!

       

     • Konkurs recytatorski pod hasłem „Mój ulubiony wiersz”

     • Konkurs odbył się  dnia 27 kwietnia 2023r. Uczestniczyli w nim  uczniowie klas 1-6 podzieleni i oceniani według dwóch kategorii wiekowych. Wśród  recytowanych tekstów przeważały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Małgorzaty Strzałkowskiej. Oprócz nich występowały teksty zawierające pewne trudności językowe. Wiersze te były zabawne i pełne humoru.

      Jury w składzie :

      dyrektor mgr A. Kotwa-Noszczyk, dyrektor mgr J. Płachta, logopeda mgr K. Zasada, Alexander Błaszczyk z kl. 8 a, Emilia Zastawna z kl. 8 b wytypowało następujących laureatów.

      Zostali nimi w kategorii klas 1-3:

      I Inez Łasińska z kl. 1 b

      II Amelia Płatek z kl. 1 b

      III Franciszek Liberda z kl. 1 b

      Wyróżnienie

      Malwina Arseniuk z kl. 3 a

      w kategorii klas 4-6 laureatkami zostały:

      I Lena Porębska z kl. 4 b

      II Hanna Pałucha z kl. 4 b

      III Lena Rupka z kl. 6 a

      Wyróżnienie

      Milena Filus z kl. 6 a

      Po zakończeniu konkursu bibliotekarka mgr A. Mirek podsumowała  konkurs czytelniczy dla uczniów klas 1-4 pt. ”Koziołek Matołek i jego przygody” i przedstawiła jego laureatów. Zostali nimi:

      I Filip Kluczyński z kl. 3 a

      II Hanna Wejder z kl. 2 b

      III Miłosz Podbielski z kl. 3 a

      III Hanna Pałucha z kl. 4 b

      Laureatom obu konkursów dyrektor szkoły wręczyła dyplomy i nagrody książkowe.

      Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom.​​​​​​​

     • GRATULUJEMY !

     • W dniu 24 kwietnia braliśmy udział w halowych mistrzostwach Sosnowca dziewcząt . Uczennice: Ola Butanowicz w rzucie piłką lekarską uzyskała finał. Nina Mrozińska finał w biegu na 30 m oraz Zosia Okularczyk, Natalia Łukanus i Martyna Warzecha finał w skoku z miejsca. Dziewczęta w składzie: Karolina Dróżdż ,Zosia Bałdys, Maja Wożniak, Alicja Piłot, Zuzanna Grzegorzewska, Marta Berezowska zajęły 3 miejsce na 14 drużyn z Sosnowca zdobywając dyplom i cenne punkty do ogólnej klasyfikacji.

      W dniu 26 kwietnia w halowych mistrzostwach Sosnowca chłopcy brali udział i również zdobyli cenne punkty dla szkoły.

      Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

      Uczniów przygotowywała nauczycielka wychowania fizycznego: mgr Jolanta Cubała.

     • GRATULUJEMY!

     • W dniu 30.03.2023r. odbył się finał piłki siatkowej dziewcząt. Uczennice w składzie: Zofia Okularczyk, Aleksandra Butanowicz, Zofia Bałdys, Natalia Łukanus, Martyna Warzecha, Lena Kurasińska, Laura Przybyś, Zuzanna Grzegorzewska, Michalina Lipowiecka, Marta Berezowska zdobyły drugie miejsce w Sosnowcu. Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

      Drużynę przygotowały mgr Jolanta Cubała i  mgr Weronika Walczak.