• Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada obchodzimy święto najmilszej zabawki - Pluszowego Misia. Zapewne każdy z nas miał taką przytulankę. Dzisiaj uczniowie zapoznali się z historią małego niedźwiadka, jak również poznali jego nazwę. Uczniowie klasy 1a postanowili uczcić to święto wykonując kukiełkę małego niedźwiadka oraz opaskę misia. Natomiast uczniowie klas starszych świętowali ten dzień w nieco inny sposób. Wszyscy świetnie się bawili.

     • Kampania edukacyjna „Gang Szczurzaków” oraz „Toaleta to nie śmietnik”

     • W ramach kampanii edukacyjnej „Gang Szczurzaków” oraz „Toaleta to nie śmietnik” prowadzonej przez Sosnowieckie Wodociągi S.A., dnia 14 listopada uczniowie klas 1 uczestniczyli w lekcji dotyczącej wody, jej obiegu w przyrodzie, ochrony, a także jej zasobów oraz zostali poinformowani o tym, czym są ścieki i jak prawidłowo „obsługiwać” toaletę.

      Podczas warsztatów dzieci słuchały różnych dźwięków, obejrzały bajeczki edukacyjne, rozwiązywały hydro zagadki, które były odpowiedziami wypełniającymi pola krzyżówki tworząc rozwiązanie „Dbaj o wodę”.

      Po efektywnej nauce i zabawie dzieci otrzymały naklejki „Nie współpracuj z Gangiem Szczurzaków”.

      To była ciekawa i pouczająca lekcja.

       

     • Adopcja

     • Klasa 8b ponownie podjęła się wirtualnej adopcji zwierzęcia z sosnowieckiego schroniska, tym razem psiaka o imieniu Robin.

      Jak zawsze gotowi do niesienia pomocy uczniowie zachęcają do powtórzenia tego czynu. Jeden mały gest znaczy tak wiele - razem możemy pomóc większej ilości zwierzaków

     • Wizyta w Domu Opieki Społecznej

     • Na zaproszenie dyrekcji placówki Domu Opieki Społecznej nr 1 przy ulicy Andersa w Sosnowcu, uczniowie klas czwartych pod opieką pani Beaty Florek - Szymańskiej, zaprezentowały podopiecznym swój występ artystyczny upamiętniający Dzień Niepodległości

     • 11 Listopada Święto Niepodległości

     • 11 listopada 1918 roku, to niezwykle ważna data w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał upragnioną wolność. W ramach obchodów Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Po krótkim wprowadzeniu, społeczność szkolna odśpiewała cały hymn narodowy i wysłuchała zaprezentowanej poezji. Następnie wspólnie śpiewaliśmy znane pieśni patriotyczne. Właśnie w taki artystyczny sposób została przybliżona nasza historia, która była przepełniona bólem i cierpieniem, przypomniała o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy i uświadomiła nam, że dziś możemy dorastać i żyć w wolnym kraju.

      Jan Paweł II mówił : „Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć” – pamiętajmy o tym.

      Klasy 1a i 1b wykonały wspaniałe plakaty.

     • Zdrowo jem, więcej wiem

     • Klasa 1a realizuje program prozdrowotny ,,Zdrowo jem, więcej wiem '' - głównym celem są działania prozdrowotne dotyczące prawidłowego żywienia dzieci w wieku szkolnym - zapobieganie nadwadze i otyłości. 

     • WYCIECZKA DO CHATY CHLEBOWEJ

     • 7 listopada 2022 r. klasy 3A i 1B wraz z wychowawcami panią Anetą Boksą oraz panią Aleksandrą Osiką udały się na wycieczkę do Chaty Chlebowej w Górkach Małych. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom życia naszych przodków. Uczniowie poznali podstawowe zboża i ich zastosowanie. Mieli okazję zobaczyć maszyny wykorzystywane dawniej przy obróbce ziarna- droga ,,od ziarenka do bochenka".Zapoznali się z procesem poznawania masła . Dowiedzieli się jak pozyskiwany jest miód oraz poznali ciekawostki z życia pszczół. Jednak najwięcej radości  wzbudziło samodzielne formowanie podpłomyków oraz ich wypiek, a następnie degustacja. Przy chlebowym piecu, z którego wydobywało się przyjemne ciepełko przygotowano dla nas biesiadę z żytnim chlebkiem, świeżym masełkiem , miodem i kawą zbożową. W trakcie zajęć przemieszczaliśmy się  od tradycyjnej wiejskiej izby do   piwnicy z piecem do wypieku chleba , a na końcu byliśmy w stodole. Mnóstwo radości dzieciom sprawiało karmienie kóz oraz króliczków.

     • Apel czytelniczy

     • „Homo sapiens i co dalej” to temat apelu czytelniczego opartego na powieści Małgorzaty Musierowicz pt.”Imieniny”

      Wybrany fragment tekstu poświęcony sondzie ulicznej związanej ze zrozumieniem wyrażenia  homo sapiens przedstawiły uczennice klas ósmych.

      Odbiorcami przekazywanych treści byli uczniowie klas szóstych i siódmych.

      Zajęcia uzupełniono wybranymi wyrażeniami i zwrotami łacińskimi zaczerpniętymi z powieści.

     • PAMIĘTAMY !

     • Klasa 4 b wraz z wychowawcą p. Beatą Florek-Szymańską udała się w dniu 25.10.2022 na pobliski cmentarz,aby wysprzątać przed 1 listopada grób znanego sosnowieckiego artysty Mariana Maliny. Klasa 4 b przejęła opiekę nad tym grobem po naszych absolwentach z klasy 8 b.

     • Europejski Tydzień Kododwania

     • W dniach 8-23.10.2022 w Polsce obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania. Uczniowie klasy 1a i 1b po raz pierwszy w swojej edukacji przystąpili do tej akcji. W czasie lekcji informatyki zapoznali się ze sposobem wykonania ćwiczeń, i jak się okazało, to wcale nie jest takie trudne. Była to dla uczniów również świetna zabawa. Z wielką chęcią wykonali prace związane z tematyką jesieni- drzewo jesienne i jabłuszko oraz godło Polaki z okazji 11 Listopada. I nadal chcą kodować....z pewnością zrobią jeszcze kilka prac do końca roku szkolnego.