• Warsztaty Euroweek

• W dniu dzisiejszym, młodzież z klas 7 wraz z opiekunami: p. Beatą Cieślak i p. Edytą Grelą, wyjechała na warsztaty Euroweek.

Bezpiecznie dotarła do OW Słoneczna w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej!

Po przyjeździe pospacerowali, zwiedzając okolicę pięknego miasteczka

• Dzień Bezpieczeństwa

• W dniu 21 marca, w Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie klasy 7a wzięli udział w Dniu Bezpieczeństwa zorganizowanym na terenie Zagłębiowski Park Sportowy.

Uczniowie mieli okazję poznać pracę służb I instytucji miejskich, w tym policji , służby wieziennej, straży granicznej , straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był "Dniem bez plecaka".Jak miło patrzeć na kreatywnych, zadowolonych uczniów

• Gratulacje dla Hani Pałucha, uczennicy kl.5 b.

Uczestniczyła ona w eliminacjach miejskich konkursu recytatorskiego pt. Magia żywego słowa.

Konkurs ten cieszy się dużą renomą i o palmę pierwszeństwa walczą wybitni szkolni recytatorzy. Nasza uczennica dostała wyróżnienie, a to już duży sukces, bo konkurencja była niemała.

• Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Z Matematyki

• W wojewódzkim konkursie przedmiotowym z matematyki:

Michalina Lipowiecka-kl.7b zdobyła tytuł Laureata

Dominik Zmarlak- kl.7b zdobył tytuł finalisty

Gratulujemy !!!

Opiekunowie; S.Grudek, D.Hysa

• Gratulujemy!!!

• W dniu 29 lutego 2024r. uczennice naszej szkoły brały udział w eliminacjach piłki siatkowej dziewcząt- Igrzyska Młodzieży w SP nr 33 .Bardzo dobrze się spisały wygrywając dwa mecze ze SP 19,SP 33 i jeden mecz przegrywając z SP 6. Weszliśmy do finału!!!

Finał odbył się 8  marca w SP 42. Dziewczęta walczyły do końca zdobywając Puchar dla szkoły i dyplom za zdobycie III miejsca w Sosnowcu.

Skład drużyny:

1.Zosia Bałdys 8 a.

2.Michalina Lipowiecka 7b.

3.Aleksandra Butanowicz 7b.

4.Zuzia Grzegorzewska 7b.

5.Marta Berezowska 7b.

6.Zosia Okularczyk 7a.

7.Laura Przybyś 7a.

8.Lena Kurasińska 7a.

9.Karolina Wróbel 8a.

10.Nikola Kozub 8a.

11.Natalia Łukanus 6b.

12.Martyna Mleczko 8a.

Grupę przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego mgr Jolanta Cubała.

Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

• Klasy 1a i 1b odwiedziły Zagłębiowską Mediatekę.

• Uczniowie poznali wszystkie działy i zakamarki tej niezwykłej bibliotek. Dowiedzieli się, że można tu wypożyczyć nie tylko książki, ale też filmy, audiobooki, a nawet gry planszowe!

Dzieci nie mogą się już doczekać kolejnej wizyty, tym razem już z rodzicami, by skorzystać z wszystkich atrakcji "Działu Nauki i Fantazji".

• Polscy Sprawiedliwi - konkurs

• W dniu 6 marca Uczeń naszej Szkoły Adrian Chodorowski otrzymał nwyróżnienie w konkursie Polscy Sprawiedliwi- przywróćmy pamięć o ich bohaterskiej postawie.

Serdecznie gratulujemy !

• Dzisiaj klasa 4a gościła w murach Akademii Humanitas w Sosnowcu.

• Z pomocą Pana Korka i jego laboratorium uczniowie mieli możliwość odbyć wirtualną podróż na Marsa w ramach Zagłębiowskiego Maratonu Nauki. Były doświadczenia, nowoczesne technologie i bardzo dużo ciekawych informacji. Było super, już czekamy na kolejną edycję.

• Spotkanie czytelnicze w SP nr 18 w Sosnowcu

• Pippi wśród nas-to tematyka spotkania czytelniczego, które miało miejsce w SP nr 18 w Sosnowcu.

Nasi uczniowie wspólnie z uczniami „osiemnastki” przedstawili niektóre przygody Pippi Pończoszanki.

• Dzień Otwarty w SP20 za nami.

• Ojjj działo się, działo przyszłych pierwdzoklasistów witał na wejściu sam patron szkoły - Mikołaj Kopernik .

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią dyrektor, a uczniowie w przedstawieniu artystycznym przypomnieli, jak ważne dla naszej szkoły jest BEZPIECZEŃSTWO w każdym tego słowa znaczeniu

Młodzi goście wraz z rodzicami w towarzystwie swoich starszych kolegów i koleżanek mogli zobaczyć szkołę - jej piękne kolorowe korytarze, sale lekcyjne, mogli również uczestniczyć w zajęciach otwartych tj. matematyka na wesoło, geografia dla każdego, sylabusy językow, warsztaty teatralne, testowali wirtualne bezpieczne laboratorium chemiczne , mogli zaprogramować Photona mierzyli swoije siły w mini zawodach i grach sportowych i wiele, wiele innych.

Furorę zrobila foto ścianka SP20, na tle której pamiątkowe zdjęcia robili sobie przyszli uczniowie, jak również licznie przybyli absolwenci min. Zuzanna Samul - Radna dla Mieszkańców, która zawsze wspiera swoją podstawówkę w akcjach i inicjatywach szkolnych.

Dziękujemy za liczną obecność i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

#laboratoriumprzyszlosci