• Pierwsza Pomoc

• Jak co roku, przed wakacjami należy przypomnieć najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa.

Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach z Pierwszej Pomocy prowadzonych przez panią mgr Annę

Zawadzką. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, jak należy zachować się i postępować w czasie

różnych niebezpiecznych sytuacji. Potem przeszliśmy do części praktycznych. Na koniec, każdy uczeń otrzymał

medal w formie czerwonego serduszka.

• Dzień Mamy i Taty

• Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali nam uroczystość jaka została przygotowana wcześniej dla ich rodziców.

• Dzień Sportu i Dzień Pustej Klasy

• Tak wyglądały zmagania małych sportowców. Czas na odpoczynek i wspólną zabawę, którą przygotowali uczniowie klas starszych.

Koniecznie musimy to powtórzyć w przyszłym roku szkolnym :) A poniżej nagroda :)))

• Zebranie rodziców przyszłych klas pierwszych

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu

zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców uczniów,

którzy od 1 września 2024 roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

Spotkanie odbędzie się w dniu  17 czerwca 2024 r. o godz.17:30

w świetlicy szkolnej .

Z poważaniem,
            samodzielny referent
            Sylwia Sawicka-Kuzka
            Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 20
            Nr kontaktowy: 32 266 42 86
          • Turniej Piłki Nożnej

• Dnia 7.06.2024 na stadionie AKS Niwka odbyła się III edycja turnieju z okazji Dnia Dziecka.

Nasi chłopcy z rocznika 2013-2014 byli w świetnej formie i wygrali trzy rozegrane tego dnia mecze zdobywając pierwsze miejsce w turnieju.

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca ośmiu goli Sarnowski Jakub.

Najlepszy bramkarz turnieju Więckowiak Krzysztof nie przepuścił żadnej bramki.

SP20 – SP15  3:0

SP20 – SP38  5:0

SP20 – SP21  4:0

Skład zespołu: Kluczyński Filip, Berezowski Bartłomiej, Ryfka Emilian, Sarnowski Jakub, Więckowiak Krzysztof, Kulczyk Jan, Zygulski Marcel, Jarmołowicz Adrian, Arseniuk Mikołaj.

Gratulacje dla wszystkich chłopców.

Opiekun Arkadiusz Witkowski

• Certyfikaty uzyskane dla szkoły przez klasę 2a

• Klasa 2a wraz z wychowawcą mgr Anną Zawadzką, uzyskała certyfikaty dla szkoły poprzez realizację i udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno - ekologicznej ,,Działamy dziś, z myślą o jutrze’’- ,,Velvet, Piątka dla natury” oraz w ogólnopolskim programie edukacyjnym dotyczącym higieny, zdrowego stylu życia i odżywiania,,Rok z higieną Velvet'' - Gratulujemy !

• Maszyna do popcornu.

• Oto nasz nowy nabytek:

Maszyna do popcornu.

Została zakupiona dzięki współpracy z Radą Rodziców za fundusze, będące nagrodą w konkursie "Odblaskowa szkoła"

Nasz zakup został dzisiaj poskładany i przetestowany i ponieważ wszystko działa jak trzeba to z okazji Dnia Dziecka, Dnia Sportu oraz Dnia Pustej Klasy, które w naszej szkole świętować będziemy 7.06.2024 r.piątek- wszystkich uczniów zapraszamy na darmową porcję popcornu.

Liczymy na to, że maszyna będzie służyć nam przez długie lata, a czynnym udziałem w kolejnej edycji konkursu będziemy mogli zapracować na ... jeszcze pomyślimy na co;)

• Wycieczki klas pierwszych

• W poniedziałek 3 czerwca klasa 1b z okazji Dnia Dziecka uczestniczyła w Magicznych Warsztatach m.in. wykonali własnoręcznie różdżki, stworzyli magiczny eliksir, wzięli udział w quizie. A wszystko to w atmosferze pełnej magii. Dziękujemy rodzicom za organizację tak fajnego wydarzenia!

WYCIECZKA DO ŻAREK

5 czerwca 2024r.klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Żarek. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli jak powstają słodycze w Manufakturze Hokus Pokuss oraz sami wykonali własnego lizaczka. Uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy w Przystani Leśniów. Każde dziecko formowało pizzę z wybranymi składnikami, a po  chwili oczekiwania ze smakiem ją zjadło.

• ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

• W dniu 29 maja 2024r.  na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu odbyły  się zawody. Nasza wspaniała młodzież zajęła zaszczytne II miejsce wśród chłopców zajmując czołowe lokaty zdobywając dyplom i medale indywidualne w składzie: Oleshko Arthem ,Ryfka Filip, Trzop Nikodem, Wrzos Maks 7a, Kozyrski Santiago, Łasiński Ksawier, Pióro Przemek 7b, Godzic Marcel, Jackowski Mateusz, Postulka Bartek 8a, Zapała Mikołaj, Borowski Tymek, Zmarlak Dominik, oraz IV miejsce dziewcząt w składzie: Zofia Bałdys 8b, Dróżdż Karolina 8a, Okularczyk Zofia 7a, Berezowska Marta, Butanowicz Ola, Grzegorzewska Zuza, Mrozińska Nina 7b.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów sportowych.

Grupę młodzieży przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego mgr Jolanta Cubała

• Igrzyska Młodzieży

• W dniu 28 maja dziewczęta brały udział w piłce plażowej dziewcząt zdobywając 2 miejsce w kategorii Igrzyska Młodzieży.

Druzyna w składzie:

Zofia Bałdys 8b,

Michalina Lipowiecka 7b

Aleksandra Butanowicz 7b.

Gratulujemy sukcesów sportowych !!!

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny -KANGUR

• Znamy wyniki międzynarodowego konkursu "Kangur matematyczny" i prezentujemy je z wielką radością, po raz kolejny jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Osoby nagrodzone to:

Szymon Pacewicz kl. 5a - wynik bardzo dobry

Filip Kluczyński kl. 4a - wyróżnienie

Miłosz Podbielski kl. 4a - wyróżnienie

Martyna Warzecha kl. 6b - wyróżnienie

Michalina Lipowiecka kl. 7b - wyróżnienie

Gratulacje dla wszystkich, którzy zmierzyli się z "Kangurem", to była niełatwa sprawa, a Wy daliście radę

BRAWO !!!